close
تبلیغات در اینترنت
مدیریت واردات و صادرات - 3
loading...

مدیریت واردات و صادرات

مدیریت واردات و صادرات، مدیریت تامین و خرید و تدارکات خارجی، گشایش اعتبار اسنادی، دستورالعمل خرید خارجی از مقدماتی تا پیشرفته، گشایش اعتبار اسنادی وارداتی، ثبت سفارش، مقررات UCP، اسناد حمل ، بازرسی ، بیمه، ترخیص، قیمت تمام شده کالای وارداتی

آموزش مدیریت خرید و تدارکات خارجی

چرا نسل جوان و تحصیلکرده ما باید بی کار باشند؟ چرا شرایط نباید طوری مهیا باشد که به سادگی بتوان جذب بازار کار شد؟ آموزش و توانایی قشر تحصیلکرده باعث خواهد شد تا بدون دغدغه جذب بازار کار شوند؛ بنابراین تلاش ما بر آن است تا با ارائه خدماتی مانند آموزش در زمینه مدیریت خرید، سفارشات خارجی و نیز اطلاع رسانی در خصوص فرصتهای شغلی ضمن ارتقاء توانمندیهای نیروی بیکار  و تحصیلکرده جامعه باعث افزایش میزان اشتغال و کاهش بیکاری در جامعه شویم. برای شروع کافی است تا در وبلاگ ما ثبت نام نمایید؛ ضمن آنکه ما را در کانالهای تلگرام و اینستاگرام فالو نمائید؛ تا هر روز از پستهای کاملاً علمی و کاربردی ما مطلع شوبد.

         موفق باشید.         مدیر سایت

ارزیابی تامین کنندگان و تهیه ليست تامين كنندگان مجاز

روش ارزیابی تامین کنندگان

 

در بخش قبل در مورد روش آشنایی با منابع تامین یک کالا آشنا شدیم. آنچه که بعد از یافتن لیست تامین کنندگان یک کالا میبایستی انجام پذیرد ارزیابی این تامین کنندگان است.  کدام یک از آنها معتبرند؟ کدامیک معتبر نیستند؟ از کدامیک از این منابع میتوان خرید کرد و از کدامیک نمیتوان خرید نمود؟ متوجه باشیم که انتخاب تامین کنندگان مجاز به اندازۀ خودِ خرید اهمیت دارد. بارها و بارها مشاهده شده است که به علت ارائه یک قیمت پایین از سوی یک تامین کننده خریدار به طور فاحشی خسارت دیده است!! چگونه؟ منابع غیر معتبر که کالاهای غیر معتبر ارائه میدهند اکثراً با قیمتهای پایین سعی دارند تا خریدار را متقاعد به خرید کنند و این دقیقاً زمانی است که انتخاب تامین کننده فقط و فقط برمبنای قیمت رخ داده است! این معقول هست که ما همه درصدد کاهش هزینههای خود هستیم اما یک خرید منطقی و اقتصادی خریدی است که تمامی جوانب امر را دربرمیگیرد.، وقتی فقط برمبنای قیمت خرید میشود یعنی اینکه ما سایر شرایط تامین کننده، اعتبار آن، تجربیات آن، کیفیت کار، رعایت استانداردها و غیره را اصلاً لحاظ نکردهایم.خوب ما حالا ما باید بدانیم که اساساً از چه منبع تامینی میتوانیم استعلام بگیریم و از کدام نمیتوانیم. پس اهمیت ارزیابی تامین کنندگان در این است که پس از اجرای این روش میتوان لیست تامین کنندگان مجاز را تهیه نمود. این در واقع فهرستی است از تامین کنندگانی که مجاز به اخذ استعلام از آنها هستیم. خوب حالا به چه ترتیب میتوان منابع تامین را ارزیابی نمود. ادامه مطلب ....

حسین بازدید : 396 شنبه 11 ارديبهشت 1395 زمان : 22:19 نظرات ()

جزئیات حقوق و دستمزد سال 95

 
شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت،کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۵، در اجرای ماده ۴۱ قانون کار و با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و هم چنین با توجه به مقتضیات بنگاه‌های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.
1- از اول سال ۱۳۹۵ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) تعیین می‌گردد.همچنین از اول سال ۱۳۹۵ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۱۴ درصد مزد ثابت یا مزد مبنا ( موضوع ماده ۳۶ قانون کار ) به نسبت آخرین مزد در سال ۱۳۹۴ افزایش می‌یاید.
تبصره:با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۲۷۰۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) بند(۱) کمتر شود.
2- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۵ دارای یکسال سابقه کار شده، و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال (ده هزار ریال) نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.تبصره ۱:پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جداول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می‌گیرد.
تبصره 2: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۴، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.
تبصره 3: براساس مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال ۱۳۹۵ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.
3-براساس مصوبه مورخ ۱۳۸۷/۰۷/۲۱ شورای عالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۵ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶قانون کار بابت هر کارگر ( اعم از متاهل یا مجرد ) ماهانه مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰ ریال (یک میلیون و صد هزار ریال) از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.
4- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (۱) و تبصره یک بند (۲) در کارگاه‌هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می‌باشند و نیز در مورد کارگران کارمزی و همچنین چگونگی ارتقاء طبقه شغلی به موجب دستور العمل‌های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.
5- مقررات این مصوبه شامل حال  دانش‌آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال ۱۳۹۵به طور موقت در کارگاه ها اشتغال می‌یابند نخواهد شد.
6- واحد های مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره‌وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می‌توانند نسبت به افزایش و برقراری مزد و مزایا در قالب موافقت نامه‌های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند.     علی ربیعی
 
حسین بازدید : 2022 پنجشنبه 19 فروردين 1395 زمان : 13:52 نظرات ()

اعتبار اسنادی (Letter of Credit) یا همان ال سی (LC) چیست؟

 اعتبار اسنادی

L/C - Documentary Letter- Letter of Creditof Credit 

در اعتبار اسنادی ریسک خریدار و فروشنده قابل تنظیم است، در واقع اعتبار شبیه به مومی در دستان خریدار و فروشنده است و این روش پرداخت با تنوعی که در مقررات خود دارد، می تواند هر گونه نگرانی و ترس را برای دو طرف به حداقل ممکن برساند. به همین دلیل می توان گفت که بهترین روش پرداخت در تجارت بین الملل است اما این روش نکات منفی نیز دارد که از آن جمله، هزینه هایی است که خریدار از بابت گشایش، ابلاغ، چک کردن اسناد و ... به بانک می پردازد.

اعتبار اسنادی تعهد مشروط و برگشت ناپذیر بانک گشایش کننده به ذی نفع اعتبار، در مقابل ارائه اسناد مطابق با شرایط اعتبار، مبنی بر پرداخت وجه اسناد می باشد. این روش، ریسک فروشنده را کاهش می دهد و فروشنده می تواند قبل از اینکه کالا به رؤیت خریدار برسد در مقابل ارائه اسناد مطابق با شرایط اعتبار، وجه کالا را دریافت کند.

در این روش با اینکه ریسک فروشنده به دلیل فوق کمتر است ولی ریسک طرفین معقول است چراکه خریدار نیز می تواند با خواستن اسنادی مهم مثل بازرسی قبل از حمل، ریسک ارسال اسناد بدون ارسال کالا را به حداقل برساند.

شاید یکی از مهم ترین مهارتهایی که واردکننده کالا باید بداند داشتن اطلاعات کافی در زمینه مواردی است که در پیام گشایش اعتبار از سوی بانک گشاینده اعتبار صادر می شود.

متقاضی گشایش اعتبار اسنادی باید بداند چه می خواهد و چگونه می تواند آن را به زبان بین المللی و از طریق بانک از طرف مقابل بخواهد، به عنوان مثال خریدار با مراجعه به بانکی در ایران، می خواهد اعتباری را به نفع فروشنده در کشور X باز کند، بانک ایرانی سوئیفتی (پیامی) به بانک خارجی ارسال می کند و با تأیید فروشنده، اعتبار اسنادی گشایش می شود. خریدار می تواند کلیه ویژگیهای کالا را در اعتبار ذکر کند و ذکر شدن آنها را در کلیه اسناد بخواهد و اسناد بی شماری را برای اثبات ویژگیهای خواسته شده از اشخاص ثالث نیز مطالبه کند.

حسین بازدید : 419 سه شنبه 17 فروردين 1395 زمان : 15:23 نظرات ()

اینکوترمز Incoterms

 اینکوترمز
اینکو تِرمز (به انگلیسی: Incoterms) یک کلمه مرکب است که از ترکیب سه کلمه انگلیسی « Terms International Commercial » به معنی اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی تشکیل شده‌است و به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاحات برای تفکیک هزینه‌ها و مسئولیت‌ها بین فروشنده و خریدار استفاده می‌شود.
اینکو‌ترمز به مسائل مرتبط با حمل کالا از فروشنده به خریدار پاسخ می‌دهد. مسائلی شامل حمل کالاها، ترخیص کالاا، واردات و صادرات کالاها، اینکه چه کسی مسئول پرداخت می‌باشد و اینکه ریسک جابجایی و انتقال کالا در مراحل مختلف حمل بر عهده چه کسی می‌باشد. اصطلاحات مختلف اینکوترمز معمولأ با ذکر مکان‌های جغرافیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد نه عناوین مرتبط با جابجایی. اینکو‌ترمز توسط اتاق بازرگانی بین المللی International Chamber Of Commerce تهیه و تدوین شده‌است.
روش‌های حمل‌و‌نقل عمومی به چهار گروه D-C-F-E تقسیم میشوند.
 • گروه E مخفف اصطلاح Ex Works - تحویل کالا در نقطه عزیمت در مبدأ
 • گروه F – تحویل کالا به خریدار بدون پرداخت کرایه حمل در مبدأ
 • گروه C - تحویل کالا در مبدأ به خریداربا پرداخت کرایه حمل
 • گروه D - تحویل کالا در مقصد
  
حسین بازدید : 894 شنبه 14 فروردين 1395 زمان : 13:16 نظرات ()

شرح وظایف مدیر خرید و تدارکات

Purchasing managers are responsible for buying the best quality equipment, goods and services for a company or organisation at the most competitive prices. They work in a wide range of sectors for many different organisations
مدیران تدارکات دارای مسئولیتی جهت خرید کالاها و تجهیزات و خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب برای یک شرکت یا یک سازمان هستند
The purchasing manager oversees supply chain management and procurement, possibly on a worldwide scale
حیطه انجام وظیفه یک مدیر خرید خارجی که تحت یک مدیریت زنجیره تامین فعالیت میکنند میتواند جهانی باشد.
They need to be good at negotiating, networking and dealing with numbers, as well as dealing with other factors such as sustainability, risk management and ethical issues
توانایی آنها شامل این موارد میباشد: توانایی در مذاکرات - توانایی محاسباتی و کارکردن با اعداد- حمایت کننده - مدیریت ریسک - و پایبندی به اصول اخلاقی.
Purchasing and supply management is an important role for any business or organisation. More than two thirds of revenue can be spent on buying the company's products or services, meaning the purchasing manager can make a real difference in cost saving and profit.

مدیریت تامین و تدارکات یک پست و شغل مهم در یک شرکت یا سازمان میباشد بیش از دو سوم درآمد یک سازمان صرف خرید مواد اولیه یا خدمات میشود و این بدان معنی است که مدیر تدارکات میتواند تفاوت فاحشی بین صرفه جویی و سود بوجود آورد.


حسین بازدید : 1281 سه شنبه 10 فروردين 1395 زمان : 11:44 نظرات ()

تبریک سال نو

 

سال نو مبارک موفقیت و بهروزی ملت شریف ایران آرزوی همیشگی ماست.

موفق باشید

مدیر سایت

حسین بازدید : 131 دوشنبه 02 فروردين 1395 زمان : 17:34 نظرات ()

اولین دورۀ آموزشی مورد نظر مدیر سایت چه می‌باشد و چرا؟

سوال : اولین دورۀ آموزشی مورد نظر مدیر سایت چه می‌باشد و چرا؟
همانطور که دوستان عزیز مطلع هستند موضوع آموزش کاربردی جهت اشتغال به کار، موضوع بسیار گسترده‌ای می‌باشد و در بسیاری مواقع به امکانات فراوان نیاز دارد هم تراز امکانات موسسات فنی و حرفه‌ای.
اما آنچه که در این بین مدِ نظر نویسنده می‌باشد دوره‌هایی می‌باشد که دارای شرایط زیر باشند:
1- بدون نیاز به مباحث سخت افزاری خاص، امکان آموزش از را دور آن کاملاً میسر می‌باشد.
2- دیگر اینکه از بین رشته‌ها و دوره‌ها لازم است تا به دوره‌هایی پرداخته شود که بین اقشار مختلف تحصیل‌کرده کشور عزیزمان، ایران قابل ارائه باشد؛ یعنی اینکه افراد مختلف با جنسیت‌های متفاوت و نیز تخصص‌های گوناگون توانایی پذیرش و یادگیری اطلاعات مربوطه را داشته باشند. به عبارت دیگر به پیش زمینۀ خاص و پیچیده، آمیخته با مباحث سنگین ریاضیات و فیزیک نیاز نداشته باشد.
3-  سوم آنکه این رشته بازار کاری مناسبی داشته باشد تا دوستان هر چه ساده‌تر بتوانند پس ازآموزش در یک شرکت معتبر و با حقوق مناسب به کار مشغول شوند.
حسین بازدید : 151 شنبه 29 اسفند 1394 زمان : 9:48 نظرات ()

چرا قشر تحصیل کرده ما بیکار هستند؟ چرا آمار بیکاری بالاست؟

سلام دوستان
همیشه برای من این سوال مطرح بود که چرا قشر تحصیل کرده ما بیکار هستند؟ مگر نه اینکه ایشان دانشگاه رفته اند تا تخصصی یاد بگیرند و در بازار کار مشغول به کار شوند؟ چرا باید پس از کسب مهارت در دانشگاه ایشان نتوانند در بازار کار به فعالیت بپردازند؟ آیا نداشتن سرمایه باعث این امر شده است؟ آیا اوضاع نابسامان صنعت مملکت باعث این موضوع شده است که فارغ التحصیلان ما نتوانند به کار مشغول شوند؟ واقعاً دلیل این امر چه بوده است؟ چگونه است که با وجود کمبود فرصت‌های شغلی عده‌ای به کار مشغولند و عده‌ای ناتوان از جذب به بازار کار؟ آیا داشتن القابی نظیر مهندس، دکتری، کارشناسی برای داشتن یک شغل کافی است؟
خوب برای پاسخ به این سوال مهم و اساسی باید گفت قسمت قابل توجهی ا ز موضوع بیکاری به اوضاع نامناسب صنعت مملکت بر‌می‌گردد اما به نظر نویسنده قسمت عمده‌ای از آن نیز به این دلیل می‌باشد که قشر تحصیل کرده ما فقط تحصیل کرده و هیچ تجربۀ مشابه‌ای در صنعت کسب نکرده‌اند. در واقع آنچه که از آن به فاصلۀ بین صنعت و دانشگاه در دهه‌های قبل گفته می‌شد؛ امروز دقیقاً در بازار کار ایران رُخ داده است؛ یعنی آنکه ترافیکی از تحصیل‌کرده‌های ناآشنا با صنعت در بازار وجود دارند که با عنایت به کم بودن فرصت‌های شغلی در عمل امکان جذب برایشان وجود ندارد.
 خوب حالا چاره کار چیست؟ به قول بزرگی " چه باید کرد؟"
حسین بازدید : 249 سه شنبه 25 اسفند 1394 زمان : 17:48 نظرات ()

دستور العمل مدیریت خرید و سفارشات خارجی

 این بستۀ آموزشی شامل مطالب زیر میباشد  و با کلیک بر رو هر مطلب توضیحات کامل آن ارائه خواهد شد. 

1) مقدمه 

2) سیستم خرید و مفهوم پیش زمان تهیه کالا Lead Time

3) ارزیابی تامین کنندگان و تهیه ليست تامين كنندگان مجاز

4) استعلام قيمت از تامین کنندگان مجاز انجام گردد. (قيمت كالا و قيمت كرايه حمل)

5) استعلام قیمت از شركت‌هاي حمل و نقل معتبر

6) درصورت خريد از فروشنده  ونه از تولید کننده- حاشيه سود فروشنده بررسي و تاييد گردد.

7) درج قیمت های اخذ شده در فرم مقایسه قیمتی و انتخاب مناسب ترین آنها بر مینای کیفیت و سوابق كيفي خريد و اخذ تائیدیه مدیریت

8) تعیین تعرفه گمرکی و برآورد اولیه از قیمت تمام شده کالای وارداتی و اقتصادی بودن خرید آن (برای شرکت های بازرگانی) 

9) پروفرماي نهايي از فروشنده اخذ گردد و نسبت به كنترل آن با فرمت استاندارد اقدام نمايد. (فرمت استاندارد مورد تائید وزارت بازرگانی)

10) پرونده خريد تشكيل و در سيستم تداركات ثبت سفارش گردد. (كليه اطلاعات پروفرما مي بايد در سيستم ثبت گردد شامل : فروشنده ، شماره پروفرما ، تاريخ هاي آن ، قيمت ، مبداء حمل ، وزن خالص و ناخالص ، ...)

حسین بازدید : 2535 یکشنبه 23 اسفند 1394 زمان : 1:51 نظرات ()
تلگرام

telegram:@amoozesh4estekhdam

تعداد صفحات : 3

درباره ما
Profile Pic
پارس تجارت جهت آموزش و ارائه خدمات درخصوص واردات و صادرات کالا و تجهیزات، گشایش اعتبار اسنادی، ترخیص کالا از گمرک و نیز تجارت بین المللی راه اندازی شده است.
تبلیغات
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما آموزش مدیریت خرید و سفارشات خارجی موضوع مناسبی برای انتخاب میباشد؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 45
 • کل نظرات : 15
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 14
 • آی پی امروز : 8
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 45
 • باردید دیروز : 18
 • گوگل امروز : 7
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 173
 • بازدید ماه : 173
 • بازدید سال : 5,218
 • بازدید کلی : 51,841
 • کدهای اختصاصی
  Telegram Joint: @modirtamin Instagram: https://www.instagram.com/pars.tejarat;Email: Parstajarat@Gmail.com; Cell: +98-910-8677-123;این کانال برای تبادل لینک آمادگی دارد